Bezpieczne pakowanie towarów

W dobie zakupów internetowych i sprzedaży wysyłkowej, odpowiednie zabezpieczenie zamawianego produktu i dostarczenie go do klienta w stanie nienaruszonym jest sprawą kluczową. Jak zatem skutecznie przygotować przedmiot do wysyłki? Pierwszym krokiem będzie wybór opakowania, najczęściej kartonu, w optymalnym rozmiarze, pozwalającym na swobodne umieszczenie zawartość przesyłki w jego wnętrzu. Następnie należy zadbać o unieruchomienie przedmiotu oraz dokładnie wypełnienie pustej przestrzeni. Tak aby zawartość przesyłki była dobrze zabezpieczona w transporcie na wypadek wstrząsów czy zgniecenia. Tu z pomocą przyjdą nam wypełniacze do paczek. Folia bąbelkowa zdaje się być uniwersalnym rozwiązaniem i jest stosowana do zabezpieczania różnorodnych produktów, od mebli po dzieła sztuki. Coraz większą popularnością cieszą się jednak wypełniacze powietrzne nowszego rodzaju.

Nowoczesne wypełniacze powietrzne

Ciekawą alternatywę stanowią poduszki powietrzne do paczek, stosowane do wypełnienia dużych pustych przestrzeni w przesyłce. Stabilizują jej zawartość i chronią przed wstrząsami czy upadkiem. W przypadku kruchych i delikatnych przedmiotów świetnie sprawdza się mata powietrzna, chętnie wykorzystywana przy wysyłce szkła oraz elektroniki. Oba wyżej wymienione rodzaje wypełnienia do paczek zyskują na popularności. Szczególnie ze względu na ich niską cenę, dobre właściwości amortyzujące, walory estetyczne oraz niewielką wagę. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do folii bąbelkowej, poduszki oraz maty powietrzne wykonuje się również z materiałów biodegradowalnych lub nadających się do recyklingu.

Zabezpieczenie paczki z zewnątrz

Z kolei do zabezpieczenia produktów płynnych lub sypkich dobrze sprawdzi się folia do pakowania paczek. Będzie ona również przydatna na ostatnim etapie przygotowywania przesyłki, jakim jest dodatkowe zabezpieczenie paczki z zewnątrz w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Również w tym aspekcie zwolennicy rozwiązań przyjaznych dla środowiska znajdą produkty odpowiadające ich wymaganiom. Na rynku dostępna jest już bowiem innowacyjna folia biodegradowalna do pakowania, stanowiąca ekologiczną alternatywę dla popularnej folii stretch. Tak więc dzięki nowym technologiom oraz trendom opakowaniowym możemy skutecznie zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem, jednocześnie dbając o środowisko.